updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Es recuperen partits i es prepara l'entrada a la recta final de la 1a fase (Categories masculines)

La UEH Calella va guanyar el Gavà i a està a la fase pel títol @uehcalella La UEH Calella va guanyar el Gavà i a està a la fase pel títol

El passat cap de setmana i el pròxim serviran per recuperar partits pendents i d'aquesta manera anar avançant cap al final de la 1a fase en les diferents categories... sempre amb el permís del Covid-19.

LLIGA CATALANA MASCULINA: El Calella ja és a la fase pel títol

Els equips que ja tenen plaça a la fase per al títol són: Sant Vicenç i Calella, en el grup A, La Salle Bonanova i Coope Sant Boi, en el grup B. La tercera plaça del grup A la té el Molins i hi opten Granollers C, Gavà i Bordils B, i la del grup B la té el Sant Cugat B i encara hi opten Vilamajor i Espanyol.

GRUP A

Calella 27-26 Gavà. L'equip gavanenc va dominar durant quasi tots la primera part, però l'equip calellenc va remuntar i va aconsegueix els dos punts gràcies a una aturada providencial del seu porter Guido Fernando, jugador del seu sènior B, i així va obtenir la classificació matemàtica per a la fase pel títol. El màxim golejador va ser el visitant Pablo Sierra amb 10 gols i per part local Eric Martínez amb 6 gols.

Pròxims partits:

Canovelles - Sant Martí Adrianenc B, dimecres 19 a les 21:30 h (J12)
Granollers C - Bordils B, dijous 20 a les 21 hores (J11)

GRUP A

Pròxims partits:

Vilamajor - Coope Sant Boi, dimecres 19 a les 22 hores (J8)

1a CATALANA MASCULINA

Els equips que ocupen les vuit places per disputar la fase d'ascens són ara mateix: Parets, Sant Llorenç, Martorell i Ègara, en el grup A, Esplugues B, La Garriga, Valldoreix i Cornellà, en el grup B.

GRUP A

Sant Llorenç 44-29 Sarrià B. Victòria clara de l'equip santfeliuenc davant un equip que ja acumula quatre derrotes seguides.

Pròxims partits:

Parets - BCN Sants, dimarts 25 a les 21:30 hores (J9)

GRUP B

Pròxims partits:

Les Franqueses - Lleida Pardinyes, diumenge 30 de gener a les 19 hores ( J11)

2a CATALANA MASCULINA

Els dotze equips que ara mateix disputarien la fase d'ascens serien: Montcada B, Polinyà, Sant Andreu i Sant Fost, en el grup A, Fornells, Llavaneres Maresme, Salle Bonanova Atlètic, Escola Pia Granollers, en el grup B, i Aula, Molins B, Sant Quirze B i Terrassa B, en el grup C.

GRUP A

Palautordera B 23-21 Sant Fost 
Sant Fost 10-0 Palautordera B 

Pròxims partits:

Sant Vicenç B 27-35 Polinyà
Palautordera B 26-24 Vilamajor B

GRUP B

Escola Pia Granollers 33-28 Garbí B

Pròxims partits:

Sabadell B 29-29 Escola Pia Granollers
Bordils C 30-21 BCN Sants B

GRUP C

Pròxims partits:

Sant Esteve Palautordera B- Ribes, dimecres 19 a les 21 hores (J11)

3a CATALANA MASCULINA

Els deu equips que disputarien la fase d'ascens serien: Esplugues C, Cambrils, Laietà Argentona, Sant Andreu de la Barca i Bonanova C (Júnior) en el grup A i Vic, GEiEG, Castellbisbal, Sant Just i Cardedeu B, en el grup B.

GRUP A

No hi ha cap partit pendent.

GRUP B

Pròxims partits:

Santpedor 31-29 Espanyol C (Júnior)
Ripollet - Cardedeu B, dilluns 31 a les 21:30 hores (J11)

4a CATALANA MASCULINA

Els 12 equips que ara mateix disputarien la fase d'ascens són: Sant Joan Despí C, Sant Llorenç B, Claret i Castelldefels B, en el grup A, Sant Quirze C, Ègara B, OAR Gràcia C i Igualada B, en el grup B, Montmeló, Calella B, Vilamajor C, La Garriga B, en el grup C.

GRUP A

Pròxims partits:

Martorell B  27-21 Castelldefels B

GRUP B

No hi ha cap partit pendent.

GRUP C

Pròxims partits:

Vilamajor C - Montmeló, dissabte 29 a les 20:30 hores (J 11)

Entrevistes