updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Així queden les Categories Masculines catalanes 16-17 i els seus calendaris

Així queden les Categories Masculines catalanes 16-17 i els seus calendaris Foto: Vilas.cat

Repassem com queden les categories catalanes per sota del grup de 1a Estatal, que recordem que enguany serà íntegrament català.

Adéu a 3a Preferent, arriba la 4a Catalana

Una de les novetats més destacades d'aquesta pròxima temporada 2016-17 és un canvi de nomenclatura, ja que desapareix el nom de 3a Preferent, categoria que passa a dir-se 3a Catalana. Per sota, el que es coneixia com a 3a Catalana, serà la "recent nascuda" 4a Catalana, més lògica per tal de facilitar als aficionats entendre les categories de manera lineal.

Com queda tot plegat? Quadre actualitzat

Repassem com queden ara mateix, a falta de canvis que es puguin produir d'última hora, les categories de Lliga Catalana fins a 3a Catalana (aquí vam repassar les categories estatals). Per a la Quarta Catalana estan obertes les inscripcions fins el mes de setembre, quan sabrem si apareixen nous equips o en desapareixen d'existents.

En VERMELL equips que han baixat En negre equips que es mantenen En verd equips que han pujat

Quadre de Categories per la Temporada 2016-17
Categories masculines

LLIGA CATALANA

(1 grup de 14 equips)

1A CATALANA

(1 grup de 16 equips)

2A CATALANA

(2 grups de 14 equips)

3A CATALANA

(2 grups de 14 equips)

LLEIDA PARDINYES GRANOLLERS C

CORNELLÀ

MANYANET B

GAVÀ SANT MIQUEL
OAR GRÀCIA B
SESROVIRES B
CANOVELLES VENDRELL PALAUTORDERA B
VIC

POBLENOU

TERRASSA CARDEDEU RIPOLLET

SANT VICENÇ

SANT LLORENÇ AULA SANT MARTÍ ADRIANENC C

VILAMAJOR

LA GARRIGA BANYOLES B
LLAVANERES MARESME *

BANYOLES

LA ROCA B TORTOSA VILANOVA

SANT MARTÍ ADRIANENC B

GARBÍ SÚRIA ALCARRÀS

ESPLUGUES B

CALELLA BCN SANTS MOLINS B

SANT CUGAT B

MOLINS BORDILS C CARDEDEU B

MANYANET

GEIEG SANT FOST
TERRASSA B

COOPE SANT BOI

SANT QUIRZE B SALLE BONANOVA ATLÈTIC SANTPEDOR
SABADELL CAMBRILS ESCOLA PIA GRANOLLERS MONTGRÍ
PARETS SANT JOAN DESPÍ B
ÈGARA SANT ESTEVE PALAUTORDERA B

                                

LES FRANQUESES JOV.LA LLAGOSTA EL PAPIOL
                                
SANT ANDREU DE LA BARCA BARBERÀ
PAU CASALS
                                                                 
GAVÀ B

ESPLAIS

                                                                  SARRIÀ B GARBÍ B
                                                                  FORNELLS ESPLUGUES C
                                                                  IGUALADA SANT JUST
                                                                  CERDANYOLA
SANT ANDREU
                                                                  JH MATARÓ B * AGRAMUNT
                                                                  MARTORELL CERDANYOLA B
                                                                  VALLDOREIX
SALLE BONANOVA JÚNIOR
                                                                  POLINYÀ SANT LLORENÇ B
                                                                  VILAMAJOR B PARETS B

                                

                                 POBLENOU B VALLAG
                                                                  RUBÍ SANT CUGAT C

* El Joventut Mataró B recupera la plaça perduda gràcies a l'ascens del Jov.Mataró Atlètic.

* El CH Llavaneres Maresmeweek agafa la plaça cedida pel Joventut Handbol Mataró.

Ja podeu veure els calendaris

Lliga Catalana 

Primera Catalana

Segona Catalana Grup A

Segona Catalana Grup B

Tercera Catalana Grup A

Tercera Catalana Grup B

Entrevistes