updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

EL MÉS DESTACAT de l'handbol femení: El Castelldefels vol assegurar la Fase d'ascens

Seguim el repàs setmanal al més destacat dels equips catalans femenins, tant els que juguen en categories estatals com catalanes. Amb la Lliga Catalana ja finalitzada, queda saber si el Castelldefels pot assegurar les fases d'ascens a Divisió d'Honor.

Divisió d'Honor Plata femenina

El Castelldefels va perdre a casa a la darrera jornada i encara no té a la mà la participació a la fase d'ascens, però pot obtenir-la si guanya a Lleida, davant d'un equip que ja ha baixat com és el Lleida.

L'Amposta, per la seva banda, juga un partit intranscendent a casa amb la permanència assegurada. Però un triomf sempre pot ser motivant, ja que acabar bé la lliga sempre és motivant de cara a la temporada vinent.

Lleida (13è) - Castelldefels (2n), dissabte 18 hores
Amposta (10è) - Leganés (6è), dissabte 19 hores

1 same (1) Esportiu Handbol Castelldefels 22 16 1 5 654 579 75 33
2 same (2) Adesal La Fuensanta 23 15 3 5 596 533 63 33
3 same (3) Valencia Aicequip 22 15 2 5 604 514 90 32
4 same (4) Málaga Costa del Sol 22 14 2 6 633 545 88 30
5 same (5) Balonmano Leganés 22 12 2 8 565 566 -1 26
6 same (6) BM Mostoles 23 11 4 8 541 552 -11 26
7 same (7) Lanzarote Puerto del Carmen 22 9 3 10 594 593 1 21
8 same (8) BM Castellón 22 8 5 9 578 599 -21 21
9 same (9) Vicar Goya Koppert 22 9 2 11 583 569 14 20
10 same (10) Handbol Amposta 22 7 3 12 562 596 -34 17
11 same (11) CB Getasur 22 8 1 13 507 543 -36 17
12 same (12) BM Solucar 22 4 0 18 450 569 -119 8
13 same (13) Fermafix Lleida 22 1 2 19 532 641 -109 4

Segueix l'actualitat de la Plata femenina a la secció de CATHANDBOL
CONSULTA LA CLASSIFICACIÓ
comenta via twitter a #platafemenina

 

Primera Catalana Femenina

Hi ha lluita per assolir una de les dues primeres places de cada grup que atorgen dret a jugar la fase final.

Grup A:
Canovelles (3r)- Granollers Atlètic (2n), dissabte 20:45 hores
Vilamajor (1r)- Sant Cugat (10è); dissabte 16:30 hores

Grup B:
Tarragona (5è)- Salle Montcada (1r); dissabte 19:30 hores
Cornellà (2n)- Molins (9è); diumenge a les 11 hores

Entrevistes