updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Resum #1aCatHFem: Lluita apassionant en els dos grups

BCN Sants, Cardedeu (esquerra) i Vilanova del Camí i Cerdanyola (dreta) estan en posició de TOP-4 Foto: arxiu BCN Sants, Cardedeu (esquerra) i Vilanova del Camí i Cerdanyola (dreta) estan en posició de TOP-4

L'avant-penúltima jornada ha complicat les posicions i es preveuen dues jornades finals apassionants.

GRUPA

El partit de la jornada a Cardedeu:
Cardedeu 30-24 Tortosa

El quart enfrontament entre aquests dos equips en el que portem de temporada va tornar a donar un triomf de l’equip local, i aquesta vegada amb més diferència. I això situa les cardedeuenques en zona de TOP-4.

BCN Sants 24-17 Montbui

L’equip barceloní, va superar l'equip anoienc amb solvència i s'ha situat novament en zona de TOP-4, però per mantenir-s'hi haurà d'anar a guanyar a la pista del Sant Joan Despí B, ja que arrossega una forta penalització amb la derrota patida a casa davant d'aquest equip.

Sarrià 24-21 Sant Joan Despí B

L’equip sarrianenc no tenia opcions però volien guanyar un partit en aquesta fase i ho van aconseguir. D'aquesta manera les del Baix Llobregat reben la tercera derrota seguida i cauen de la zona de TOP-4. Però hi podrien tornar el divendres si guanyen en el partit endarrerit a la pista del Montbui.

GRUP B

El partit de la jornada a Guiera:
Cerdanyola 29-29 Vilanova del Camí

Les vilanovines van perdre el primer punt de la fase però continuen imbatudes, mentre que les cerdanyolenques continuen en segon lloc, a l'espera del que pugui passar en el partit Vilanova del Camí - Garbí que està ajornat.

Les locals van començar fortes (4-0), però les anoienques van anar equilibrant i al descans estaven per sobre (17-18). La segona part va ser molt igualada i amb defenses molt més concentrades.

Martorell 24-18 Llavaneres Caldes d’Estrac

L’equip martorellenc va guanyar superant l'equip maresmenc que va fer una bona segona part igualant el parcial d'aquest segon temps.

Garbí 29-22 La Garriga

L’equip empordanès no va fallar, davant un equip que ja no té opcions, i d'aquesta manera es manté en la lluita per la segona plaça.

Copa Federació

Es classifiquen 4 equips del grup A, 3 del grup B i 1 del grup C.

GRUP A

Classificació: Coope Sant Boi B i Terrassa 8; Santpedor i Esplugues 7; Montcada 0.

Terrassa 38-34 Montcada

El Montcada ha quedat descartat i els altres quatre equips classificats.

Santpedor 25-23 Esplugues

Descansa Coope Sant Boi B (1r)

GRUP B

Classificació: Molins 9; Rubí, JH Mataró B i Riudellots 7; Pau Casals 2.

Molins 22-22 JH Mataró B

Va ser un partit igualat entre dos equips joves i de futur i això manté les molinenques en primer lloc.

Rubí 17-12 Pau Casals

Descansa Riudellots (2n)

GRUP C

Classificació: Lleida Pardinyes B 12, Sant Esteve Sesrovires 10; Igualada i Cornellà 4; Cerdanyola B 0.

Cerdanyola B 14-36 Sesrovires

Igualada 21-17 Cornellà

Descansa Lleida Pardinyes B (1r)


Entrevistes