updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Resum #1aCatHFem: L'OAR Gràcia B primer classificat per al TOP-4

L'OAR Gràcia B ja està classificat per al TOP-4 Foto: oargracia.cat L'OAR Gràcia B ja està classificat per al TOP-4

A falta de dues jornades i un parell de partits ajornats, ja tenim un equip classificat per al TOP-4 de forma matemàtica. És l'OAR Gràcia B que va guanyar a la pista d'un dels equips que estava imbatut com era el Banyoles.

GRUP B

Banyoles 31-32 OAR Gràcia B

Les banyolines podien classificar-se matemàticament per al TOP-4, però van perdre i les que es van classificar van ser les sabadellenques, aprofitant la derrota del Terrassa, que era l'únic equip que les podia atrapar. De tota manera a l'equip banyolí només li falta un punt per classificar-se. I tenen la primera opció el diumenge a casa seva davant el Ribes.

Tarragona 21-22 Ribes

Les tarragonines van fer un bon partit en defensa davant un dels millors atacs de 1a Catalana, però es van quedar sense poder sumar els primers punts.

Terrassa 24-30 La Garriga

Les egarenques van veure trencada la seva bona ratxa i ja queden descartades del TOP-4.  Les garriquenques van tornar a trobar el bon to de l'inici de temporada i van obtenir una victòria molt solvent davant un rival difícil, però tampoc tenen cap esperança de classificació.

GRUP A

BCN Sants 23-23 Sant Vicenç B

Després d'un gran partit a l’Espanya Industrial  l’equip vicentí es manté imbatut, però de moment li falta un punt per tenir la classificació matemàtica per al TOP-4. I té tres possibilitats, la primera el dissabte vinent davant el Martorell.

Montcada 25-28 Sarrià

Les montcadenques ja no tenien possibilitats però tot i això les sarrianenques van haver de donar-ho tot per superar un molt bon equip, que al descans dominava per 14-13. A la represa l'equip visitant va tancar millor la defensa i va aconseguir guanyar el partit.

Ara les gironines estan a dos punts del TOP-4 i han de jugar a la pista del BCN Sants, que és l'equip que li podria prendre la plaça, i han de rebre el Tortosa, que ja no té opcions.

Martorell 27-25 Tortosa

Les tortosines van acabar de perdre les poques opcions que tenien d'entrar al TOP-4 a la pista d'un equip que va a més i lluita per sortir del darrer lloc del grup.

 

COPA FEDERACIÓ

GRUP A

Joventut La Llagosta 21-24 Montbui

L'equip local va perdre els papers a l'inici de la segona part i la seva remuntada posterior va ser insuficient.

Sant Cugat 24-13 Agramunt

Descansa Garbí (2n)

Classificació: Montbui 12, Sant Cugat 8, Garbí 6, Joventut La Llagosta 4, Agramunt 2

GRUP B

Lleida Pardinyes 27-19 Llavaneres Caldes d’Estrac, jugat divendres

Llavaneres Caldes d’Estrac 24-13 Lleida Pardinyes B

L'equip llavanerenc, a part de guanyar, va poder recuperar el golaverage i té el primer lloc del grup força ben encarrilat.

Sant Esteve Palautordera (2n) - Vilamajor B (6è), diumenge 17 h

Ascó- Móra 24-22 Vilanova del Camí B

Classificació: Llavaneres Caldes d'Estrac 12, Lleida Pardinyes B 10, Sant Esteve Palautordera 8, Ascó/Móra 6, Vilanova del Camí B i Vilamajor B 4.

GRUP C

Guissona 8-26 Pau Casals

Cerdanyola 31–15 Molins/Sant Feliu

Cornellà 23-26 Santpedor

Classificació: Cerdanyola 16, Santpedor 12, Pau Casals 10, Cornellà, Molins/Sant Feliu i Guissona 2.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes