updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: Comencen la fase d'ascens i la Copa

El pavelló de Can Vinader viurà un dels millors partits Foto: arxiu El pavelló de Can Vinader viurà un dels millors partits

Comença la fase d’ascens i també comença la Copa Federació.

FASE D’ASCENS

La fase d’ascens els dos equips han quedat distribuïts en dos grups de quatre i de cada un d’ells es classificaran els dos primers per disputar el TOP-4 d’on sortiran els tres equips que pujaran.

GRUP A

Castelldefels B (1r grup A)- Les Franqueses (1r grup B), diumenge 16 h

Possiblement el partit de la jornada entre dos primers de grup i on les franquesines hauran de lluitar de valent per continuar amb el ple de victòries que porten.

Tortosa (2n grup C)- Banyoles (2n grup D), ajornat fins el 14 d’abril

D'entrada la classificació del grup ja anirà "coix" perquè dos equips ajornen el seu primer partit.

GRUP B

Igualada (2n grup B)- Palautordera (1r grup D), dissabte 20 h

Bon partit a Igualada, curiosament a la mateixa hora que juga el sènior masculí, però en aquest cas l'equip femení jugarà a la Sala de Barri al costat del Pavelló. Les igualadines han acabat amb 5 victòries seguides, i el "Palau" en porta 14 de seguides.

Parets (2n grup A)– Perelló (1r grup C), diumenge 12:15 h

Les paretanes intentaran igual que el Castelldefels B a l'altre grup tombar per primera vegada un equip que ha guanyat tots els punts partits disputats fins ara i que sembla un dels favorits per pujar, ara sí, a Lliga Catalana.

 

COPA FEDERACIÓ

S’han fet grups per nivells segons al classificació de la lliga i en aquesta Copa es podria anar veient una vegada més la viabilitat d’establir una 2a Catalana per tal que les competicions femenines, cada vegada amb més equips, siguin també més competitives.

Del grup A es classificaran 3 equips, dels grups B i C se’n classificaran 2 i del grup D es classificarà el 1r. 

GRUP A

Llavaneres Caldes d’Estrac- Terrassa, dissabte 16 h

La Garriga- Sarrià, dissabte 20 h

Descansa Sant Vicenç B 

GRUP B

BCN Sants- Agramunt, dissabte 19:30 h

Santpedor- Polinyà, dissabte 20:30 h

Descansa Garbí 

GRUP C

Ascó B- Tarragona, dissabte 18 h

Sant Cugat- Lleida Pardinyes B, dissabte 19 h

Descansa Martorell 

GRUP D

Jov. La Llagosta- Pau Casals, dissabte 19:15 h

Guissona- Cerdanyola, dissabte 18:30 h

Descansa Montgrí


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes