updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

S'acaba la 1a fase de les Copes Federació masculines i ja tenim sorteig

Foto: @handbolbordils El Sarrià B, líder del grup gironí al que li falta encara una jornada, va guanyar a la pista del Bordils C Foto: @handbolbordils

El passat cap de setmana es va jugar la cinquena jornada de les Copes Federació en categoria masculina i ja queden definits els classificats per a disputar les rondes principals.

Copa Federació 1a Catalana

GRUP A

Cornellà - Sant Esteve Sesrovires B 30-28
BCN Sants - Cerdanyola 31-23 

Descansa: Martorell

Classificació: BCN Sants 8; Martorell 5; Cornellà 5, Sanes B 2; Cerdanyola 0

GRUP B

Sant Joan Despí B - Esplugues B 28-27 (jornada anterior)
Poblenou B - Barberà 28-23
Ègara - Sant Joan Despí B 27-26
Descansa: Poblenou B

Classificació: Ègara 6; Poblenou B 5; Sant Joan Despí B 5; Esplugues B 4;  Barberà 0.

GRUP C

Espanyol - Les Franqueses 29-29
Parets - La Garriga 21-23

Descansava Lleida Pardinyes

Classificació: Espanyol 7; Lleida Pardinyes 6; Les Franqueses 3, La Garriga 2; Parets 2.

GRUP D

Sant Martí Adrianenc C  - Joventut Mataró B 24-24
OAR Gràcia B - Igualada 26-28

Descansa Sant Llorenç

Classificació: Igualada 6; Sant Llorenç Sant Feliu 6; JH Mataró B 5; OAR Gràcia B 2; S.Martí Adrianenc C 1.


Copa Federació 2a Catalana

GRUP A

Sant Vicenç B - Castelldefels  31-29
Coope Sant Boi B - Gavà B, dia 27
Descansa Molins de Rei B

Classificació: Sant Vicenç B 8; Castelldefels 6; Coope Sant Boi B i Molins B 2; Gavà B  0.

GRUP B

Ribes - Aula 25-24
Salle Bonanova Atlètic - Sant Fost 42-23

Descansa Salle Montcada B

Classificació: Aula 6, Ribes 6, Salle Montcada B 6;  Salle Bonanova Atlètic 2; Sant Fost 0.

GRUP C

Sant Cugat C - Sabadell B 27-24
Polinyà  - Sant Quirze B 33-32
Descansa Terrassa B

Classificació: Polinyà 8; Sant Quirze B 5; Sant Cugat C 4; Terrassa B 3, Sabadell B 0.

GRUP D

Llavaneres Maresme - Escola Pia Granollers  33-30 
Sant Esteve Palautordera B - Palautordera  25-22
Descansa

Classificació: Palautordera B 6; Llavaneres 6; Sant Esteve Palautordera B 4, Vilamajor B 2; Escola Pia 2.

Copa Federació 3a Catalana

GRUP A

Pau Casals - Joventut La Llagosta 36-22
Canovelles B -
Cardedeu B 28-19
Descansa Laietà Argentona 

Classificació: Canovelles B 6; i Pau Casals 5; Laietà Argentona  3; Cardedeu B 2; JH La Llagosta 0.

GRUP B

Sant Just - Esplugues C 32-27
Castellbisbal - Salle Bonanova Júnior 31-25

Sant Andreu - Sant Andreu de la Barca 32-26

Classificació: Sant Just 8; Sant Andreu 8; Castellbisbal 5; Sant Andreu de la Barca-El Papiol 5; Esplugues C 2;  Salle Bonanova Júnior 0.


Copa Federació 4a Catalana

GRUP A

Sant Andreu Júnior  - La Garriga B 32-27
Llavaneres Atlètic - Montmeló 20-28
Espanyol B - BCN Sants B 27-27

Classificació: Montmeló 8; Espanyol B 7; BCN Sants B 6; La Garriga B 5; Llavaneres Atlètic 2; Sant Andreu Júnior 2.

GRUP B

Sant Joan Despí C - Vilanova i la Geltrú 37-24
Joventut Ripollet - Castelldefels B 31-32
Sant Quirze C- Salle Montcada C 33-22

Classificació: Sant Joan Despí C 10; Castelldefels B 7; Sant Quirze C 7, Jov. Ripollet 3;Vilanova i la Geltrú 2; Salle Montcada Júnior 1.

Copa Federació Girona (Nivell 1)

Bordils C - Sarrià B 22-31
Fornells  - Banyoles B 32-23

Classificació (falta una jornada): UE Sarrià B 9; Fornells 6; Bordils C 4;  Banyoles B 1.


Copa Federació Girona (Nivell 2)

Riudellots - Calonge 31-33
Empordà Roses - Montgrí  30-19
Descansava Fornells B

Classificació: Empordà Roses 6; Fornells B 6; Montgrí  6; Calonge 2, Riudellots 0.


Copa Federació Lleida i Catalunya Central

Lleida Pardinyes B - Santpedor  32-25
Agramunt - Súria 22-25

Classificació (falta una jornada): Súria 10; Lleida Pardinyes B 8; Santpedor 2; Agramunt 0.


Copa Federació Tarragona

Tarragona - Salou 25-33
Vendrell - Tortosa 25-35

Classificació (falta una jornada): Salou 10; Tortosa 8; Vendrell 3; Tarragona 1.


Entrevistes