updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Tercera jornada de les Copes Federació masculines

Foto: @uesarria La UE Sarrià B domina la Copa de Girona Foto: @uesarria

El passat cap de setmana es va jugar la tercera jornada de les Copes Federació en categoria masculina i anem a fer una repassada als seus resultats.

Copa Federació Girona (Nivell 1)

Bordils C - Banyoles B 25-23
Fornells - Sarrià B 27-29

Classificació: UE Sarrià B 6; Bordils C 4; Fornells 2; Banyoles B 0.


Copa Federació Girona (Nivell 2)

Empordà Roses- Riudellots 39-24
Fornells B - Calonge 36-20
Descansava Montgrí

Classificació: Montgrí  i Fornells B 4; Empordà Roses 2, Calonge i Riudellots 0.


Copa Federació Lleida i Catalunya Central

Lleida Pardinyes B - Súria 21-27 
Agramunt - Santpedor 21-29

Classificació: Súria 6; Lleida Pardinyes B 4; Santpedor 2; Agramunt 0.


Copa Federació Tarragona

Tarragona - Tortosa 19-27 
Vendrell  - Salou 24-33

Classificació: Salou 6; Tortosa 4; Vendrell 2; Tarragona 0.


Copa Federació 1a Catalana

GRUP A

Martorell - Sant Esteve Sesrovires B 31-27 
BCN Sants - 
Cornellà 30-20
Descansa: Cerdanyola 

Classificació: BCN Sants 4; Cornellà i Martorell 3,  Sanes B 2; Cerdanyola 0

GRUP B

Ègara - Poblenou B 30-26 
Esplugues B - Barberà 37-20 
Descansa: Sant Joan Despí B 

Classificació: Esplugues B 4; Ègara, Poblenou B, Sant Joan Despí B i  2; Ègara 0.

GRUP C

Lleida Pardinyes - Les Franqueses 33-29 
Parets - Espanyol 21-22 

Descansava La Garriga 

Classificació: Espanyol 6, Lleida Pardinyes 4; Les Franqueses 2; La Garriga i Parets 0.

GRUP D

Sant Llorenç - Joventut Mataró B 29-28   
OAR Gràcia B - Sant Martí Adrianenc C 31-24
Descansa Igualada 

Classificació: Sant Llorenç Sant Feliu 6; OAR Gràcia B, JH Mataró i Igualada 2; Sant Martí Adrianenc C 0.


Copa Federació 2a Catalana

GRUP A

Sant Vicenç B - Coope Sant Boi B 31-28 
Molins de Rei B - Gavà B 31-17 
Descansa Castelldefels 

Classificació: Castelldefels i Sant Vicenç B 4; Coope Sant Boi B i Molins B 2; Gavà B  0.

GRUP B

Salle Montcada B - Aula 22-25 
Salle Bonanova Atlètic - Ribes 17-31 

Descansa  Sant Fost 

Classificació: Ribes i Salle Montcada B 4; Aula 2, Salle Bonanova Atlètic i Sant Fost 0.

GRUP C

Polinyà  - Sant Cugat C 33-31 
Terrassa B - Sabadell B 32-29 
Descansa Sant Quirze B 

Classificació: Sant Quirze B i Polinyà 4; Sant Cugat C i Terrassa B 2, Sabadell B 0.

GRUP D

Sant Esteve Palautordera B - Llavaneres 30-31 
Vilamajor B - Escola Pia Granollers 35-31 
Descansa Palautordera B 

Classificació: Palautordera B i Llavaneres 4; Sant Esteve Palautordera B i  Vilamajor B 2; Escola Pia 0.

Copa Federació 3a Catalana

GRUP A

Pau Casals - Canovelles B 23-18 
Laietà Argentona - Cardedeu B 32-25 
Descansa Joventut La Llagosta 

Classificació: Canovelles B 4; Laietà Argentona i Pau Casals 3; Cardedeu B 2; JH La Llagosta 0.

GRUP B

Castellbisbal - Sant Just 30-29
Sant Andreu de la Barca - Salle Bonanova Júnior 31-27
 
Sant Andreu - Esplugues C 25-24

Classificació: Sant Andreu de la Barca-El Papiol 5; Sant Just i Sant Andreu 4; Castellbisbal 3; Esplugues C 2;  Salle Bonanova Júnior 0.


Copa Federació 4a Catalana

GRUP A

Llavaneres Atlètic - Espanyol B 20-22
La Garriga B - 
Montmeló 29-29
Sant Andreu Júnior - BCN Sants B 24-25

Classificació: La Garriga B 5; Montmeló i Espanyol B 4; BCN Sants B 3; Llavaneres Atlètic 2; Sant Andreu Júnior 0.

GRUP B

Joventut Ripollet - Sant Joan Despí C 27-34
Salle Montcada C - Castelldefels B 21-43

Sant Quirze C - Vilanova i la Geltrú 36-27

Classificació: Sant Quirze C, Sant Joan Despí C, Castelldefels B 4; Jov. Ripollet 2;Vilanova i la Geltrú i Salle Montcada Júnior 1.

Entrevistes