updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: Bons partits a Fornells i Montcada

A Fornells i Montcada es posen a prova els dos líders Fotos: arxiu A Fornells i Montcada es posen a prova els dos líders

Quarta jornada a la qual s’arriba amb 5 equips imbatuts: Santllo B, Laietà Argentona, Bonanova Júnior en el grup A, Cardedeu B i Vic en el B, que ja són ferms candidats, tots ells, a l’ascens.

GRUP A

El partit de la jornada a Fornells:
Fornells B (6è) - Sant Llorenç/Sant Feliu B (1r), diumenge 19 h

El líder té un compromís difícil en terres gironines davant un equip que a casa seva se sol créixer.

Laietà Argentona (2n) - Sant Climent (13è), diumenge 18:30 h

Partit fàcil teòricament per al segon classificat.

Bonanova Júnior (3r) - Aula B (7è), dissabte 17:30 h

Derbi barceloní de la part alta de la Diagonal amb lleuger color de l’equip local que ha guanyat els tres partits.

Vilanova (11è) - Claret (10è), diumenge 9 h

Dos equips que havien estat en categories més altes lluiten per intentar escalar posicions.

BCN Sants B (14è) - Sant Joan Despí C (9è), diumenge 9 h

El cuer busca els primers punts.

La Garriga B (5è) - Barberà B (8è), diumenge 12:45 h

Els garriguencs han aconseguit dos triomf seguits i busquen el tercer a casa seva.

Empordà Esplais (12è) - Canovelles B (4t), diumenge 17 h

Els canovellins no ho tindran fàcil en terres gironines.

GRUP B

El partit de la jornada a Montcada:
Montcada C (6è) - Cardedeu B (1r), diumenge 12:30 h

El líder ha fet grans demostracions de força. A Montcada busca el quart triomf seguit, però no ho tindrà fàcil davant un equip que ve de guanyar a Agramunt.

Castellbisbal (3r) – Agramunt/Guissona (13è), dissabte 20 h

El sorprenent tercer classificat rep un equip que la temporada passada estava a 3a.

OAR Gràcia C (9è) - Cerdanyola B (11è), diumenge 17 h

Tots dos equips acaben d’aconseguir el seu primer triomf i busquen el segon.

Castelldefels B (8è) - Sant Andreu (4t), dissabte 21 h

Partit igualat on la millor classificació dels visitants pot quedar compensada pel factor pista.

Berga B (5è) - Sant Andreu Barca Papiol B (12è), diumenge 11:30 h

L’equip berguedà va rebre un dur correctiu a Cardedeu del qual vol rescabalar-se.

Les Franqueses B (7è) - Vic (2n), dissabte 20:45 h

Els osonencs són un dels equips que ha sumat els sis punts, però hauran de treballar dur per sumar el quart triomf.

Joventut Ripollet (10è) - Gavà C (14è), diumenge 12:15 h

Els ripolletencs jugant a casa haurien de fer-se amb els dos punts.

Entrevistes