updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: Atractius partits a Argentona i Ripollet

Bosn partits a Argentona i Ripollet Fotos: @Laietàclub i fb Joventut Ripollet Bosn partits a Argentona i Ripollet

Segona jornada amb bons partits a Argentona i Ripollet, i en la qual anirem veient les possibilitats dels diferents equips.

GRUP A

El partit de la jornada a Argentona:
Laietà Argentona – Claret, diumenge 18:30 h

Debut de l’equip maresmenc en categoria sènior. El club està treballant molt bé la base i per fi té un equip sènior que comença des de baix i que ha acollit també a jugadors del Mataró i del Llavaneres, fent un planter molt complet. En la primera jornada va guanyar igual que ho va fer el seu rival, aquest de forma més contundent i com sol ser habitual amb una bona defensa.

Canovelles B - Sant Llorenç/Sant Feliu B, diumenge 18:45 h

Un altre bon partit entre dos equips que van guanyar en la primera jornada, i exactament pel mateix resultat, i que busquen la segona.

La Garriga B- Aula B, diumenge 13 h

El primer líder (que ho va tenir fàcil jugant contra un equip en inferioritat) visita la pista d’un equip que va retornar després d’uns anys perdent àmpliament.

Empordà Esplais - Sant Climent, diumenge 17 h

Tots dos equips van perdre de forma clara i busquen millorar la imatge.

Fornells B - Barberà B, diumenge 18 h

Els fornellencs jugant a casa semblen superiors a un equip que va començar perdent clarament a la seva pista.

Sant Joan Despí C - Bonanova Júnior, diumenge 17 h

L’equip local, que va perdre, repeteix a casa i els visitants, que van guanyar, repeteixen a fora, suposem que per un canvi de pista respecte al calendari inicial.

Vilanova- BCN Sants B, dissabte 20 h

L’equip vilanoví, que l’any passat estava a 3a i va acabar bastant bé, sembla que hauria de sumar els dos primers punts davant un equip nou.

GRUP B

El partit de la jornada:
Joventut Ripollet- Vic, diumenge 13:30 h

Partit entre dos guanyadors de la 1a jornada, que ho van fer tots dos per la mínima i amb pocs gols.

Montcada C- Gavà C, diumenge 17 h

Tots dos equips van començar perdent i els montcadencs jugant a casa haurien de començar a sumar.

Cardedeu B- Sant Andreu Barca Papiol B, diumenge 17 h

L’equip local va començar guanyat a Agramunt i sembla destinat a lluitar per l’ascens, i en aquest partit no pot fallar.

Berga B- Agramunt/Guissona, dissabte 19:15 h

Els lleidatans van a intentar recuperar el perdut a casa en la primera jornada, però al davant tenen el primer líder.

Castellbisbal- Sant Andreu, dissabte 20 h

Tots dos equips venen de fer un resultat ajustat mínim, amb derrota els locals i amb victòria els visitants i previsiblement tindrem un altre partit igualat.

Castelldefels B- Cerdanyola B, dissabte 17:30 h

També aquests dos equips van fer resultats  semblant, amb empat els de casa i derrota mínima els de fora.
L'equip cerdanyolenc oficialment és el C, però no haver-se inscrit el B del seu club, nosaltres li direm B a aquest equip de 4a.

Les Franqueses B- OAR Gràcia C, dissabte 19:15 h

Partit entre dos equips que van empatar i amb el mateix resultat de 29-29.

 

Entrevistes