updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: En l'última jornada es decideix el primer del grup A

El Martorell B va derrotar el Salou (imatge d'aquell partit) i ara vol derrotar el Berga Fotos: arxiu El Martorell B va derrotar el Salou (imatge d'aquell partit) i ara vol derrotar el Berga

Última jornada amb quasi tot decidit. Només falta saber qui serà el 1r i que serà el 2n del grup A.

GRUP A

El partit de la jornada a Martorell:
Martorell B (3r) - Berga (1r), dissabte 16 h

El líder del grup ha de puntuar per assegurar el primer lloc i evitar l'Espanyol en la semifinal del TOP-4. I no ho tindrà fàcil davant un equip que porta sis victòries seguides, una més que les que porten els berguedans.

A la primera volta van guanyar els berguedans per 28-26

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Martorell B

3

37

31

25

G

G

G

G

G

Berga

1

46

27

22

G

G

G

G

G

Sant Andreu (7è) - Salou (2n), dissabte 17:15 h

Els salouencs han d’intentar guanyar per si el Berga perd poder aconseguir el primer lloc i evitar l’Espanyol en la semifinal del TOP-4.

Els demés partits sense més transcendència per a la classificació, que pujar o baixar algun lloc, són aquests:

Barberà B (11è) - Jov. Ripollet (10è), dissabte 20:45 h

Gavà C (14è) - Guissona (13è), diumenge 13:30 h

Montcada C (8è) - Aula B (6è), dissabte 20 h

OAR Gràcia C (5è) - Cambrils B (4t), diumenge 17 h

Sant Climent (12è) - Santpedor (9è), diumenge 18:30 h

GRUP B

Els tres primers llocs d’ascens ja estan decidits i per ordre. L'Espanyol, com a primer, i Coope Sant Boi B, com a segon, jugaran el TOP-4, i el Banyoles C completa el trio d'equips que pugen.
Els partits de l’última jornada, que té ben poca transcendència, són aquests:

Coope Sant Boi B (2n) - Banyoles C (3r), diumenge 10:30 h

Encara que no s'hi juguen res (acabaran 2n i 3r de grup respectivament) és l'enfrontament més atractiu del grup, entre dos dels equips que han pujat a 3a.

Canovelles B (8è) - Montgrí (5è), dissabte 17:30 h

Vic (7è) - Claret (6è), dissabte 18:15 h

Vilablareix (11è) - GEiEG B (4t), dijous 21:15 h

Canovelles B (8è)- GEiEG (4t), diumenge 12:30 h (endarrerit de la 21a jornada)

Descansen Espanyol SD (1r), Fornells B (9è) i Castellbisbal (10è)

Entrevistes