updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #3aCatH: A l'Illa Diagonal i Sabadell Nord busquen la gran remuntada

En els pavellons de l'Illa Diagonal i Sabadell Nord es decideix l'ascens Fotos: Alfredo Moya i @HandbolStLlorenc En els pavellons de l'Illa Diagonal i Sabadell Nord es decideix l'ascens

Continua la lluita pel títol reduïda a tres equips i aquesta setmana coneixerem els dos equips que s’afegeixen als 6 que ja tenen l’ascens a les mans.

Play-off d’ascens

Manyanet B (4t grup A)- Fornells (5è grup B), dissabte 20:15 h

Difícils se li han posat les coses a l’equip barceloní que volia obtenir un ascens que compensés el descens del seu sènior A a 1a Catalana.
Van perdre de vuit (26-18) en terres gironines i es trobaran al davant una de les millors defenses de 3a en el camí de la remuntada.

Tots dos equips han estat ja a la categoria que volen pujar. Els barcelonins en van baixar fa un any després de jugar-hi la temporada 17-18. Però anys enrere hi havia jugat moltes més temporades des del 201-0-11 fins la 2015-16, i també a principis del segle XXI en uns anys en els quals el seu A estava a la 1a Estatal.
Els fornellencs van baixar-ne la temporada 2016-17, després d’haver-hi jugat 4 temporades, però abans havien jugat fins-i-tot unes temporades a 1a Catalana, en una època en que van fer una mica, com se sol dir, d’”equip ascensor”.

Pau Casals (4t grup B)- Vilamajor B (6è grup B), dissabte 20 hores

Els sabadellencs tampoc ho tenen fàcil. Van veure trencada al Joan Sapé l’espectacular ratxa que portaven i rebent un sever correctiu de 8 gols, que ara tindran molt difícil remuntar davant una altra defensa de les millors de 3a.

Com en l'altra eliminatòria també tots dos equips han estat ja a 2a Catalana.
Els sabadellencs en van baixar fa un any després d’una temporada a la mateixa.
Els vilamajorins hi havien estat durant una campanya la temporada 2016-17.

 

Fase pel títol

Salle Montcada B (1r) - Vallag (4t), dissabte 20 h

El líder juga partit de rivalitat entre localitats veïnes i ha de guanyar per mantenir-se a dalt.

Castelldefels (6è) - Sant Vicenç B (3r), dissabte 18 h

Derbi del Baix Llobregat en el qual l’equip local intentarà obtenir una victòria de prestigi per estrenar el compte de punts d’aquesta fase. Els vicentins no poden fallar si volen mantenir les esperances de quedar campions.

Sant Esteve Palautordera B (2n) - Bonanova Atlètic (5è), dimarts 4 a les 21 hores

L’equip del Baix Montseny és dels més forts a casa seva i ha de continuar sumant per aspirar el títol.

 

Copa Federació 2a/3a Catalana

Del grup A es classifiquen 3 equips, del B i el C 2 equips i del D 1 equip.

Grup A

Molins B - Llavaneres Caldes d’Estrac, diumenge 13 hores

L’equip local ja està eliminat i el visitant és primer de grup passi el que passi.

JH Mataró B - La Garriga, diumenge 13 hores

El que guanyi (o La Garriga si empaten) serà segon del grup, però això no sembla que té massa importància perquè tots dos estan classificats.

Grup B

Sant Quirze B - Sant Fost, dissabte 20:30 h

El guanyador del partit passarà com a segon i en cas d’empat serà el Sant Fost.

Descansa Cornellà, que ja és primer de grup

Grup C

Sant Just - Sant Andreu de la Barca /El Papiol, dissabte 16 h

Els dos equips es disputen el primer lloc que serà per als locals si guanyen el partit i per als visitants en altre cas.

Descansa Sabadell B, que està eliminat a no ser que el Sant Just perdés de més de 10 gols.

Grup D

Vilanova - Sant Joan Despí C, diumenge 12:30 hores

L’equip local passarà a quarts de final si guanya o empata.

Cardedeu B - Llavaneres Atlètic, dissabte 18:30 hores 

Els dos equips s’acomiaden ja de la temporada perquè queden eliminats.

- COMENTA I INFORMA DE RESULTATS A TWITTER AMB L'ETIQUETA #3aCatH

 


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes