updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #3aCatH: Lluita per l'ascens a Fornells i Vilamajor

Els pavellons de Fornells i Vilamajor viuran dos grans partits Fotos: arxiu Els pavellons de Fornells i Vilamajor viuran dos grans partits

La lluita pel títol ha quedat reduïda a tres equips, i quatre han quedat per les dues places restants d’ascens, amb bons partits a Fornells i Vilamajor.

Play-off d’ascens

Fornells (5è grup B) - Manyanet B (4t grup A), diumenge 18 h

Bon partit entre dos equips que volen retornar a la 2a Catalana on havien estat fa dues temporades els locals i fa una els visitants.

L'equip gironí intentarà fer valer la seva forta defensa per treure una bona renda per anar a l'Illa Diagonal amb esperances.

El Fornells té un balanç de gols a la 1a fase de 25 marcats /23 encaixats i els barcelonins de 27/25.

Vilamajor B (6è grup B)- Pau Casals (4t grup B), dissabte 17 h

Gran eliminatòria entre dos dels equips que han acabat millor la temporada. L’equip local ha guanyat 9 dels últims 10 partits i n’ha perdut un, i els sabadellencs també n’han guanyat 9 i han empatat l’altre.

Ja s’havien trobat a la lliga amb victòria visitant per 23-25.

El Vilamajor B té un balanç de gols de 26 marcats/23 encaixats i els visitants de 26/25.

Els vilamajorins són l'únic equip que ha superat la primera fase no sent favorit, o sigui amb pitjor classificació que el seu rival que era el Ripollet.

Fase pel títol

Sant Vicenç B (3r) - Sant Esteve Palautordera B (2n), diumenge 20:15 h

Duel entre dos filials d'equips que han estat de 1a Estatal (els locals ja no ho són) i en el qual el Santvi B intentarà refer-se després de la primera derrota de la temporada.

S'enfronten l'equip menys golejat de 3a (el local amb 21 gols de mitjana encaixats) i el més golejador (el visitant amb 31 gols marcats de mitjana).

Vallag (4t)  - Castelldefels (6è), diumenge 12:45 h

Partit ja sense massa interès entre dos equips que han quedat descartats i als que se'ls pot fer llarga aquesta fase.

Bonanova Atlètic (5è) - Salle Montcada B (1r), dissabte 20 h

L'equip barceloní va sumar els primers dos punts de la fase però no té opcions i l'equip visitant encara lluita pel títol i en principi això s'hauria de notar amb motivació a la pista.

Copa Federació 2a/3a Catalana

Del grup A es classifiquen 3 equips, del B i del C 2 equips i del D 1 equip.

Grup A

Llavaneres Caldes d’Estrac- JH Mataró B, dissabte 18 hores

Interessant derbi maresmenc entre dos equips que ja es van trobar a la lliga amb victòria llavanerenca per 26-23 a Sant Andreu de Llavaneres i mataronina per 27-26 a Mataró.

La Garriga – Molins B, diumenge 19 h

L'equip garriguenc intentarà retrobar-se amb el triomf després de l'ensopegada davant el Llavaneres del passat dissabte. I els molinencs buscaran la sorpresa després de la derrota que van patir a Mataró.

Grup B

Sant Fost - Cornellà, diumenge 17 h

Bon partit entre dos equips experimentats que han estat en grups diferents a la lliga. Els locals han fet un bon final i han salvat la categoria, mentre que els visitants han afluixat una mica al final i s'han quedat fora del "play-off" al qual aspiraven.

Descansa Sant Quirze B

Grup C

Sant Andreu de la Barca /El Papiol - Sabadell B, diumenge 17 h

Partit entre dos equips que es van trobar a la lliga amb resultat d'empat a 24 gols.

Descansa Sant Just

Grup D

Llavaneres Atlètic  - Vilanova, dissabte 16 h dissabte 20 h

Sant Joan Despí C- Cardedeu B, dissabte 16 hores

- COMENTA I INFORMA DE RESULTATS A TWITTER AMB L'ETIQUETA #3aCatH

 


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes