updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: El partit de la jornada a l'Espanya Industrial

Imatge d'un partit al Pavelló de l'Espanya Industrial Arxiu Imatge d'un partit al Pavelló de l'Espanya Industrial

Sisena jornada a la qual hem arribat amb sis equips encara imbatuts.

Grup A

El partit de la jornada a l’Espanya Industrial:
BCN Sants (1r) - Montbui (3r), dissabte 19:30 h

L’equip local, que acaba de guanyar a la pista del Vilanova del Camí i és el màxim golejador de tota la 1a Catalana, rep el finalista de la Copa de la temporada passada i que és un equip que defensa molt bé.

Tots dos equips són candidats a entrar a la fase d’ascens.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

BCN Sants

1

6

32

21

-

-

G

G

G

Montbui

3

4

27

18

P

-

G

-

G

Polinyà (4t) – Montcada (6è), diumenge 12 h

Partit entre dos equips que només tenen un triomf i que semblen destinats a lluitar per la quarta plaça.

Igualada (5è) - Ascó B (7è), dissabte 20:45 h

L’equip local busca el segon triomf enfront d’un equip que encara no ha puntuat.

Descansa Vilanova Camí (2n)

Grup B

Tortosa (1r) - Terrassa (4t), diumenge 18 h

Les tortosines ho han guanyat tot i reben un equip que acaba de perdre a casa i necessita reaccionar.

Sant Cugat (2n) - Sant Joan Despí B (5è), diumenge 19 h

Bon partit on l’equip local que no ha cedit encara cap punt rep un equip que estava a Lliga la temporada passada, però sembla haver perdut potencial amb la seva renovació.

Cardedeu (3r) - Santpedor (7è), diumenge 12 h

L’equip vallesà va obtenir un triomf important a Terrassa i ara no pot fallar a casa.

Lleida Pardinyes B (8è) - Cornellà (10è), dissabte 17:30 h

Partit entre dos equips de la zona baixa  amb lleuger color local.

Rubí (9è) - JH Mataró B (6è), diumenge 10:45 h

Les mataronines busquen la tercera victòria seguida davant d’un equip que jugant a casa seva els ho posarà difícil.

Grup C

Agramunt (7è) - Sesrovires (8è), dissabte 17 h

Partit entre dos equips separats per un sol punt i que estan a la part baixa.

Esplugues (6è) - La Garriga (2n), diumenge 12:30 h

Les garriguenques semblen superiors al jove equip local.

Martorell (1r) - Guissona (9è), dissabte 17 h

El líder sembla tenir un partit molt assequible per mantenir-se imbatut.

Riudellots (5è) - Llavaneres (3r), dissabte 20 h

Possiblement el partit més igualat d’aquest grup.

Descansa Molins (4t)

Grup D

Coope Sant Boi B (5è) - Garbí (3r), dissabte 16:15 h

L’equip garbinenc porta una bona marxa i l’hauria de mantenir davant un equip local que encadena dues derrotes seguides, però que, de ben segur, lluitarà fins al final per evitar la derrota.

Martorell B (8è) - Sarrià (2n), diumenge 13 h

Clara superioritat de l’equip sarrianenc en aquest partit.

Pau Casals (6è) - Cerdanyola Negre (9è), diumenge 12:30 h

L’equip local ha d’aprofitar la visita del cuer per sumar després de tres derrotes.

Tarragona (7è) - Ribes (4t), diumenge 10:45 h

Les tarragonines continuen lluitant amb ganes, però l’equip ribetà és favorit.

Descansa Cerdanyola Verd (1r)


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes