updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: El partit més destacat a Guiera

El pavelló de Guiera viurà un gran partit Foto: arxiu El pavelló de Guiera viurà un gran partit

Segona jornada d’aquesta categoria que ha d’anar definint poc a poc els equips que lluitaran per ser a la fase d’ascens.

GRUP D

Cerdanyola Verd (2n) - Sarrià  (1r), diumenge 12:30 h

Gran partit a Guiera entre dos dels candidats a ser a la part alta del grup, el Cerdanyola vigent campió de la Copa Federació i un Sarrià que es va quedar a les portes de l'ascens arribant al top-4.

Cerdanyola Negre (9è) - Ribes (6è), diumenge 11 h

Les ribetanes es van veure sorpreses pel Garbí i s’han de refer en aquest partit.

Coope Sant Boi B (5è) - Tarragona (7è), dissabte 16:15 h

Els dos equips cerquen els primers punts

Pau Casals (3r)- Martorell B (8è), ajornat fins 25 d’octubre

Descansa Garbí (4t)

Grup A

El primer grup, pobret, s’ha quedat força minvat, amb només 7 equips però amb calendari de 10, i aquest cap de setmana només es juga un partit.

Ascó B (6è) - Vilanova Camí (1r), diumenge 12:15 h

L’equip vilanoví és favorit, ja que és un equip amb ganes i aspiracions de retornar a Lliga.

Igualada 12-15 Polinyà, jugat el diumenge 7

Descansen: Montcada (2n), BCN Sants (3r), Montbui (7è)

Grup B

Cardedeu (6è) - Lleida Pardinyes B (2n), dissabte 19 h

Les vallesanes tenen un equip fort i s’han de refer de la primera derrota a Sant Cugat

Rubí (9è) - Cornellà (10è), diumenge 11 h

Dos equips perdedors la primera jornada busquen els primers punts

Santpedor (1r) - Sant Joan Despí B (4t), dissabte 19 h

El primer líder juga a casa contra un rival complicat, que estava a Lliga

Terrassa (7è) - JH Mataró B (8è), diumenge 10:30 h

Partit interessant entre dos equips joves i amb ganes de lluitar a la zona alta.

Tortosa (3r) - Sant Cugat (5è), no publicat horari, suposem que s’ha ajornat

GRUP C

Esplugues (5è) - Agramunt (4t), diumenge 17:45 h

Les espluguines debuten davant un equip que va començar guanyat.

Riudellots (6è) - Martorell (2n), diumenge 12 h

Les martorellenques són una de les favorites per ser a la part alta i haurem de veure si ho demostren en aquest partit.

Llavaneres Caldes d'Estrac (3r) - Sesrovires (9è), diumenge 18:30 h

Les maresmenques busquen la segona victòria per consolidar-se a la part alta davant un equip baixat de Lliga que va començar perdent a casa.

Molins (7è) - Guissona (8è), diumenge 13 h

Els dos equips busquen els primers punts.

Descansa La Garriga (1r)


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes