updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: Banyoles rep un espectacular TOP-4

El pavelló de Banyoles rep quatre equips que busquen l'ascens i el títol Foto: arxiu El pavelló de Banyoles rep quatre equips que busquen l'ascens i el títol

Aquest cap de setmana es juga el TOP-4 a Banyoles i també la tornada dels quarts de final de la Copa.

TOP-4 a Banyoles

Semifinals

Banyoles (2n grup B) – Sant Vicenç B (1r grup A), dissabte 17:45 h

El millor equip d'aquestes fases, el jove equip vicentí, té una dura prova, ja que li correspon jugar la semifinal en "pista contrària" davant les amfitriones, un equip amb jugadores més experimentades i que comptaran amb el suport de la seva afició.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Banyoles

2n grup B

15

265

233

G

G

P

G

P

Sant Vicenç B

1r grup A

18

257

201

G

E

G

G

G

OAR Gràcia B (1r grup B) – Sarrià (2n grup A), dissabte 19:45 hores

L'altre primer de grup, també equip jove, tampoc ho tindrà fàcil davant un equip sarrianenc, que, possiblement, també té més experiència i que vol aconseguir l'ascens, que ja va assolir, però al qual va renunciar la temporada 2014-15.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

OAR Gràcia B

1r grup B

18

275

227

E

P

P

G

G

UE Sarrià

2n grup A

14

230

219

G

P

G

G

 

El diumenge a les 16:00 h es jugarà el partit pel tercer i quart lloc, molt important ja que el guanyador pujarà a Lliga Catalana i el perdedor no.

I  a les 18:05, i retransmès per La Xarxa, la final que donarà el títol de 1a Catalana.


Quarts de final de la Copa Federació (tornada)

Llavaneres Caldes d’Estrac (1r grup B) - Joventut La Llagosta (4t grup A), diumenge 18 h

A La Llagosta les maresmenques van aconseguir guanyar per 18-23 i intentaran fer valer aquesta bona renda. Però atenció perquè a la lliga les llagostenques van guanyar a Llavaneres.

Garbí (3r grup A) – Cerdanyola (1r grup C), dissabte 16 h

L'equip sorpresa de la Copa va guanyar per 34-21 i les garbinenques tenen una papereta molt difícil per capgirar aquest resultat.

Montbui (1r grup A) - Sant Esteve Palautordera (3r grup B), diumenge 19 h

Les anoienques van guanyar per 22-27 i sembla que són favorites per tirar endavant.

Sant Cugat (2n grup A) – Lleida Pardinyes B (2n grup B), dissabte 20:15 h

En teoria una de les eliminatòries més igualades. Les lleidatanes van aconseguir guanyar a l'anada per 21-18 i les santcugatenques hauran de treballar bé per capgirar aquest marcador.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes