updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: Derbi gironí al Garbí Arena

Interessant derbi a Palafrugell Foto: Arxiu Interessant derbi a Palafrugell

Segona jornada on s’hauran d’anar clarificant les coses de cara a anar tenint favorits per a les tres primeres places de cada grup.

GRUP A

Llavaneres Caldes d’Estrac (6è) - Terrassa (1r), dissabte 18:30 h

Les maresmenques van començar perdent a casa contra el Tarragona i repeteixen, degut a un canvi de pista, rebent el primer líder del grup, equip amb el que es coneixen bé de temporades anteriors.

Tarragona (3r) - Joventut La Llagosta (5è), dissabte 18:30 h

Les tarragonines van començar amb força i busquen refermar-ho a casa seva davant un equip que va donar molta guerra al Tortosa.

Tortosa (4t) - Ascó/Móra (2n), diumenge 11:15 h

Derbi ebrenc que, d’entrada, sembla tenir color local, però com en tot bon derbi sempre hi ha lloc per a la sorpresa.

Cornellà (7è) - Cerdanyola (8è), dissabte 17:35 h

Els dos cuers busquen el primer triomf.

GRUP B

Garbí (1r)- Banyoles (3r), dissabte 18:15 h

El partit de la jornada en aquest grup és un gran derbi gironí on el primer líder del grup es posa a prova davant un rival amb el que es coneixen molt bé de la temporada passada.

Montcada (2n) - Molins/Sant Llorenç (7è), diumenge 12:30 h

Les montcadenques baixades de Lliga no haurien de tenir massa problemes per guanyar un equip que va començar perdent clarament a casa.

Sant Cugat (5è) - Sarrià (4t), dissabte 20:30 h

Bon partit entre dos equips que la temporada passada es van trobar a la Copa, amb victòria santcugatenca.

Descansa Pau Casals (6è)

GRUP C

Martorell (3r) - Sant Vicenç B (1r), diumenge 18:45 h

El partit de la jornada en aquest grup és un derbi entre un equip reforçat aquesta temporada i el jove equip vicentí on hi ha molta qualitat.

Sant Esteve Palautordera (6è) - Agramunt (5è), diumenge 12 h

Els dos equips busquen la primera victòria i sembla que el factor pista pot decidir.

Guissona (4t) - La Garriga (2n), diumenge 17 h

L’equip lleidatà debuta davant un rival, en teoria, clarament superior

Descansa Lleida Pardinyes B (7è)

GRUP D

Ribes (2n) - Vilanova Camí B (3r), dissabte 19:45 h

El partit de la jornada en aquest grup posa a prova l’equip ribetà que va començar molt bé.

Santpedor (6è) - BCN Sants (1r), dissabte 19:15 h

El primer líder haurà de superar un escull complicat davant un equip que ha de donar més que el que va oferir la primera jornada.

Martorell B (8è) - Montbui (5è), diumenge 17 h

Les de l’Anoia són favorites davant l’equip que va perdre per més diferència.

OAR Gràcia B (4t)- Vilamajor B (7è), diumenge 17 h

També l’OAR B hauria de guanyar amb comoditat aquest partit.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes