updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: L'interès principal a Berga, Sant Joan Despí i Sabadell

Imatge d'un partit del Berga de la temporada passada Foto: arxiu Imatge d'un partit del Berga de la temporada passada

S'arriba a la tercera jornada amb 8 equips imbatuts (3 amb un sol partit jugat). I en el grup A es juguen dues jornades en quatre dies, hi ha partits dijous i el cap de setmana.

GRUP A

El dijous es juga la 3a jornada

El partit de la 3a jornada:
Berga 34-32 Sant Andreu, jugat dijous 

El partit de la 3a jornada, es juga a la pista del líder, entre dos equips baixats de 3a i que encara no han perdut cap dels dos.

Sant Celoni 23-38 Castelldefels, jugat dijous 11:30 h

Els vallesans hauran de lluitar de valent per aconseguir la seva primera victòria davant un equip imbatut i amb més experiència.

Canovelles B 29-25 Sant Vicenç B, jugat dijous 17 h

Els canovellins també busquen el primer triomf davant un rival complicat

Esparraguera 26-33 OAR Gràcia C, jugat dijous 11:30 h

Els locals, l'equip menys golejat, intentaran fer el “tres de tres”.

Sant Joan Despí C 37-28 Rubí B, jugat dimecres 22 h

L’equip local és favorit davant un equip que encara no ha puntuat

Cambrils B (12è) - Aula B (10è), ajornat

Coope Sant Boi B (15è)- Pau Casals B (8è), ajornat

Descansa Tarragona (4t)

I el cap de setmana es juga la 4a jornada

El partit de la 4a jornada a Sant Joan Despí:
Sant Joan Despí C (3r)- Esparreguera (2n), diumenge 9:15 h

Bon partit entre dos equips que en el moment d'escriure, abans de la jornada de dijous, estaven imbatuts. Els locals intentaran fer-se forts a la seva pista davant la millor defensa fins ara.

Castelldefels (5è) - Berga (1r), diumenge 12:30 h

I gran partit també a Castelldefels entre dos equips que havien estat en categoria superior i volen tornar-hi.

Sant Vicenç B (7è)- Sant Celoni (13è), dissabte 20:20 h

OAR Gràcia C (9è)-Coope Sant Boi B (15è), diumenge 19 h

Tarragona (4t)- Rubí B (11è), diumenge 10:30 h

Sant Andreu (6è)- Cambrils B (12è), diumenge 10 h

Pau Casals B (8è)- Canovelles B (14è), diumenge 12 hores

Descansa Aula B

GRUP B

El partit de la jornada a Can Balsach:
Sabadell B (9è)- Llavaneres Caldetes Atlètic (1r), dissabte 17 h

El partit de la jornada en aquest grup enfronta l’equip màxim golejador contra el menys golejat i líder. Ja es van trobar a la Copa la temporada passada amb victòria sabadellenca a Sabadell, però amb classificació maresmenca després dels dos partits.

Banyoles C (12è)- Fornells Júnior (2n), dissabte 19 h

Derbi gironí amb teòrica superioritat visitant que pot quedar equilibrada pel factor ambiental.

Barberà B (11è)- Vilablareix (10è), dissabte 20:30 h

Tots dos equips han guanyat un partit. El factor pista pot decidir.

Gavà C 16-32 Calella B, jugat dijous

Els gavanencs busquen la primera victòria.

Martorell B (6è)- El Papiol (7è), diumenge 12:45 h

Partit de rivalitat, on pot passar de tot, entre dos equips que també han guanyat un partit.

Vic (3r)- Claret (8è), dissabte 17:30 h

Els osonencs són un dels tres equips que han guanyat els dos partits i busquen la tercera davant un rival experimentat.

Sant Joan Despí D (14è)- Ripollet (5è), diumenge 11 h

Els ripolletencs intentaran refer-se davant el cuer de la contundent derrota encaixada a casa.

Podeu enviar-nos fotos i cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes